ridni-ludy@ukr.net
Лечение психических расстройств в Украине Частные психиатрические клиники

Основні причини розладів нервової системи

Протягом минулого століття вражаючі поліпшення в галузі охорони здоров’я привели до зниження материнської та малюкової смертності, недоїдання і інфекційних захворювань при одночасному збільшенні тривалості життя в більшості країн. У країнах, що розвиваються, де зазвичай проживає молодь, зараз є люди похилого віку та старіючі.

Цей перехід, в свою чергу, призвело до виникнення нових проблем зі здоров’ям, обумовлених тим фактом, що люди похилого віку більш уразливі для хронічних захворювань, включаючи неврологічні і психічні розлади. Це особливо складна ситуація для країн, які все ще борються з високим рівнем бідності та інфекційними захворюваннями. Крім того, поліпшення в сфері охорони здоров’я і санітарії дозволяють більшій кількості дітей в країнах, що розвиваються виживати в дитячому віці, але без супутніх зусиль по скороченню випадків порушень розвитку, число дітей-інвалідів, ймовірно, збільшиться.

Більшість розладів, які зачіпають мозок і його нервові зв’язки, призводять до тривалої інвалідності, і у багатьох з них настає ранній вік. Показники смертності, пов’язані з цими розладами, пропускають основний тягар хвороб, в той час як показники пов’язаної інвалідності значно занижують цей тягар. Соціальна ізоляція і стигма часто доповнюють медичне і фінансовий тягар, який несуть пацієнти та їхні родини.

Незважаючи на численні і різноманітні неврологічні, психіатричні розлади і розлади розвитку, що розглядаються в цьому звіті, мають кілька важливих особливостей. По-перше, вони все частіше розпізнаються як розлади мозку і його нервових зв’язків, які поглиблюються травмою, психологічною травмою, хронічними негараздами або генетичної вразливістю. В даний час вважається, що деякі психіатричні розлади, включаючи шизофренію, мають сильний біологічний компонент, в той час як психічні розлади, як відомо, призводять до відключення психічних симптомів в результаті неврологічних захворювань, наприклад, коли депресія слід за інсультом.

Дійсно, інтегроване знання психіатрії та неврології в даний час обіцяє значне поліпшення, медична допомога при захворюваннях, які зачіпають мозок. Таким чином, в даному звіті неврологічні, психіатричні розлади і розлади розвитку в сукупності називаються розладами головного мозку. Сукупний аналіз цих розладів не тільки відображає їх загальне системне походження, але також є стратегією, яка може використовувати обмежені ресурси, доступні для забезпечення якомога ширшої вигоди в країнах, що розвиваються.

Багато з цих розладів є хронічними, виснажливими станами. Програми та дослідження показують, що значна частина інвалідності, пов’язаної з цими розладами, може бути відвернена чи зменшена за допомогою ефективних і доступних заходів.

Хоча визнання спільних рис серед розладів головного мозку має сприяти зусиллям щодо зниження їх впливу, необхідно також розробити цільові стратегії з профілактики та лікування конкретних захворювань і реабілітації для тих, хто страждає від них. Внесок комітету в цей почин відображений в частині II цієї доповіді, глави якої зосереджені на шести класах порушень головного мозку: порушення розвитку, епілепсія, шизофренія, біполярні розлади, униполярная депресія і інсульт. Інші захворювання головного мозку, що сприяють тягаря хвороб в країнах, що розвиваються, але не серед розладів, обговорюваних в частині II, включають хвороба Альцгеймера, адиктивні розлади, ВІЛ-енцефалопатію, менінгіт, периферичні невропатії, аутизм, посттравматичний стресовий розлад, церебральний параліч, деменцію і хвороба Паркінсона.